Face Aesthetics

Botoks (Botulinum Toksin)

Ameliyatlı ve Medikal Yüz Estetiği Uygulamaları

Botoks - Botulinum Toksin Uygulaması

Botulinum Toksin (Botox) uygulaması sayesinde istemsiz ve aşırı çalışan yüzdeki mimik kaslarının hareketleri baskılanır. Böylece kaslara bağlı ciltte oluşan mimik çizgilerinin önüne geçilmiş olur.

Botulinum toksin nedir?

Botulinum toksin bir çeşit bakterinin ürettiği bir bileşendir. Günümüzde tıbbi tedaviler amacıyla laboratuvar ortamında üretilmektedir. Uygulandığı bölgedeki kasların belli bir süre çalışmasını engeller.

Kimlere uygulanır?

Mimik kaslarınızı normalden fazla istemsiz olarak hareket ettirmek cilt üzerinde mimik çizgilerinin daha erken yaşlarda oluşmasına sebebiyet verir. Botulinum toksin enjeksiyonu ile mimik kaslarının hareketleri belli bir süre baskılanır. Böylece cilt üzerinde aşırı mimik yapmaya bağlı çizgilenmeler oluşmaz. 18 yaş üzeri herkes doktorumuz uygun gördüğü taktirde ve tıbbi bir engel yoksa bu uygulamayı yaptırabilir.

Etki süresi ne kadardır?

Etki süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermekle beraber yaklaşık olarak 4-6 ay arasındadır. Enjeksiyon sonrasında mimik kaslarınızda tekrar hareketlenme başladığında işlemi tekrar yaptırabilirsiniz.

Enjeksiyon sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Enjeksiyon sonrasında iki saat başınızı çok fazla öne doğru eğmemeniz ve ilacın istenmeyen bölgelere dağılmasını engellemek için enjeksiyon noktalarını belli bir süre ovalamamanız önerilir. Ayrıca doktorumuz tarafından dikkat etmeniz gerekenler konusunda detaylıca bilgilendirileceksiniz.

Uygulamayı yapmayı bırakmaya karar verirsem eski halimden daha kötü olur muyum?

Böyle bir durum söz konusu değildir. İlacın etkisi altındayken mimik hareketleriniz ve buna bağlı oluşan mimik çizgileriniz baskılanacak, ilacın etkisi ortadan kalktıktan sonra mimikleriniz tamamen eski haline dönecektir. Uygulamalar boyunca cildiniz mimik kaslarınızın etkisi altında kalmayacağı için uygulama yaptırmayı bıraktığınızda hiç uygulama yaptırmayan birisine kıyasla yüzünüzün daha genç kalacağı bile söylenebilir.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone