Face Aesthetics

Doublo Gold Lifting – HIFU

Ameliyatlı ve Medikal Yüz Estetiği Uygulamaları

Doublo Gold Lifting (Fokus Ultrason-HIFU)

Fokus ultrason tedavisi nedir?

Fokus ultrason adından da anlaşılacağı üzere kulağımızın duyamayacağı aralıkta bulunan yüksek frekanslı ses dalgalarının cilt altında yaklaşık 40mm derinliğe aktarılmasını sağlayan teknolojik bir cihazdır. Ses dalgaları ile hedeflenen cilt altı dokusunda mikro düzeyde basamaklı şekilde hasarlar oluşturulur. Sonrasında hücresel düzeyde iyileşme süreci başlar ve hasarlanan dokuda sıkılaşma meydana gelir. Bu sayede ameliyat esnasında cerrahi olarak sıkılaştırılması gereken dokular hiç ameliyat edilmeden dışarıdan verilen ses dalgaları ile sıkılaştırılması sağlanmış olur.

Fokus ultrason yöntemi cerrahi alternatifi değildir!

Özellikle cerrahi yüz germe ameliyatına ihtiyaç duymayan hafif-orta derecedeki sarkmalarda etkilidir. Ayrıca ameliyat olma konusunda çekinceleri olanların tercih edebileceği bir yöntemdir. İple askılama ile beraber kombine edildiğinde daha başarılı sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Uygulama öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

İşlem öncesinde mutlaka doktorumuz tarafından muayene edilirsiniz. Uygulama doktorumuz tarafından yapılmaktadır. İşlem öncesinde tüm süreç hakkında detaylı olarak bilgilendirileceksiniz.

İşlem ne kadar sürmektedir, etki süresi nedir?

Uygulama yapılacak bölgelere göre değişmekle beraber işlem süresi yaklaşık 20-45 dakika arasındadır. Uygulamanın hemen sonrasında yaklaşık olarak %25’lik bir etki görülür. Etkinin tamamen oturması yaklaşık 6 ay sürer. Yılda bir kez tekrarlanması önerilir. Etkinlik süresi yaklaşık 2-3 yıldır.

Günlük hayatıma ne zaman geri dönebilirim?

İşlem sonrasında günlük hayatınıza rahatlıkla hemen geri dönebilirsiniz. Uygulama sonrasında dikkat etmeniz gerekenler konusunda doktorumuz tarafından detaylıca bilgilendirilirsiniz.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone