Face Aesthetics

Burun Estetiği

Ameliyatlı ve Medikal Yüz Estetiği Uygulamaları

Burun Estetiği - Rinoplasti

Kimler burun estetiği (Rinoplasti) yaptırabilir?

Burun estetiği burun şeklinden memnun olmayanlar daha güzel bir buruna sahip olabilmek için estetik burun ameliyatı (rinoplasti) yaptırmak isterler. Doktorumuzla yapacağınız görüşmede talepleriniz alınır. Görüşme esnasında varsa kullandığınız ilaçlar ve bir hastalığınızın olup olmadığı değerlendirilir. Değerlendirme sonrasında ameliyat olmanıza engel bir durum doktorumuz tarafından tespit edilmez ise ameliyat olabilirsiniz.

Burun estetiği (Rinoplasti) yapılırken nelere dikkat ediliyor?

Elbette burada en önemli konu sizlerin talepleridir. Talepleriniz doktorumuz tarafından dikkate alınır. Yüzünüze en uygun olan şekilde ameliyatınız planlanır. Mevcut dokularınızın durumu, kıkırdak ve kemik yapınız, daha önce geçirilmiş bir ameliyat veya travma öyküsü ameliyat sonucunu doğrudan etkilemektedir. Tüm bu detaylar ameliyat öncesi görüşmede (konsültasyonda) tarafınızla detaylıca konuşulmaktadır.

Burun estetiği (Rinoplasti) Hangi teknikler kullanılmaktadır?

Temelde açık ve kapalı olarak iki teknik mevcuttur. Tekniklerin birbirlerine karşı bariz bir üstünlüğü bulunmaz. Her iki tekniğin de birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Doktorumuzun değerlendirmesi sonrasında kullanılacak teknik belirlenir. Unutulmaması gereken nihai sonucun önemli olduğudur.

Burun estetiği (Rinoplasti) nefes alma problemleri de düzeltilebiliyor mu?

Burun içerisindeki havayolunu daraltan veya kapatan mekanik tıkanıklıklar, nefes alırken oluşan negatif basınca karşı burun içi yapılarının oluşturduğu direncin zayıf olması ve alerjik nedenlerle burun içi mukozasının kalınlaşması nefes almayı zorlaşabilir. Ameliyat esnasında tüm bu sorunlar düzeltilir. Alerjik nedenlerden nefes alma problemi olanlarda neden ortadan kaldırılmaz ise tekrardan nefes alma sorunu yaşanabilir.

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyat sonrasında ağrı, morluk ve şişlik olur mu?

Her insanın ağrı eşiği farklıdır. Ameliyat öncesi hazırlık, ameliyat esnasında cerrahi ve anestezi, ameliyat sonrasında verilen ilaçlar tüm bu süreci en hafif şekilde atlatmanız için optimize ediyoruz. Morluk ve şişlik oluştuğu durumlarda bir hafta içerisinde %90 azalma görülür..

Burun estetiği (Rinoplasti) hastanede kalış süresi ne kadardır?

Her şey yolunda gittiği takdirde bir akşam hastanede kalmanız yeterlidir.

Burun estetiği (Rinoplasti) sosyal hayatıma ne zaman dönüş yapabilirim?

15 gün sonra Sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyat sonrasında herhangi bir olumsuzluk yaşar mıyım?

Her ameliyatın istemeyen sonuçlar oluşturma riski vardır. Bu durumlar ameliyattan önceki doktor görüşmesinde size detaylıca anlatılır. Bu tarz sorunların oluşma riskini minimumda tutmak için gerekli tüm önlemler doktorumuz liderliğindeki profesyonel ekibimiz tarafından eksiksiz olarak alınmaktadır.

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyattan sonra nasıl bir süreç işleyecek?

Ameliyattan çıktıktan sonra burnunuzun üzerinde plastik bir atel ve burun deliklerinde nefes almanıza izin veren yumuşak silikondan tamponlar olacaktır. İlk bir hafta burnunuzun yeni şeklini korumak ve oluşacak ödemleri sınırlandırmak için bu gereklidir. Birinci haftanın sonunda tamponlar ve atel çıkarılacak burnunuzun üzerine ergonomik cilt bantları yapıştırılacaktır.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone