Face Aesthetics

Dermal Yüz Dolguları

Ameliyatlı ve Medikal Yüz Estetiği Uygulamaları

Dermal Dolgu Uygulaması

Dolgu ile Yüz Gençleştirme

Yüzün birçok alanında dermal dolgu kullanmak mümkündür. Dermal dolgular hem güzelleştirmek hem de gençleştirmek için kullanılabilir.

Hyalüronik asit bazlı dermal dolgular gençleştirme amacıyla özellikle nazolabial bölgede (burun-yanak çizgileri), jawline diye adlandırdığımız çene hattındaki çökme alanında ve yüzdeki ince kırışıklıkların doldurulmasında kullanılabilir. Burada önemli olan dolguların doğru dozda ve doğru endikasyonla uygulanmasıdır.

Gençleştirme amacıyla Uygulanan Dermal Dolgular Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölgeye ve tekniğe bağlı olarak kanül veya iğne yardımıyla enjeksiyon yapılabilir. Uygulama derinliği ve bölgenin anatomisi uygulama tekniğini belirler. Uygulama öncesinde topikal anestezik kremler uygulanabilir.

Dudak Dolgusu

Her kadın çekici görünmek ister. Güzel dudaklar da çekici görünüm için olmazsa olmazdır. Sadece dudakları dolgunlaştırmak güzel bir dudak yapısına sahip olacağınız anlamına gelmez. Uygulama öncesinde mutlaka dudak şekliniz ve yüz yapınız değerlendirilmelidir.

Doktorumuzla yapacağınız görüşmede yüz ve dudak yapınız detaylıca incelenir. Talepleriniz alınır. Nasıl bir uygulama yapılacağı planlanır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu kanül veya iğne yardımıyla uygulanır. Uygulama öncesinde topikal anestezik kremler veya lokal anestezi uygulanabilir. Böylece uygulama esnasında ağrı hissetmemeniz sağlanır.

Çene Dolgusu

Çene hattının geride olması ya da orta yüzü tamamlayacak şekilde konturunda bozukluk olması yüz görünümünü bozar. Çene hattını öne almak ya da çene konturunu düzgünleştirmek amacıyla (Jaw line) hyaluronik asit bazlı dermal dolguları kullanıyoruz.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusu iğne yardımıyla uygulanır. Uygulama öncesinde topikal anestezik kremler uygulanabilir. Böylece uygulama esnasında en az düzeyde ağrı hissetmeniz sağlanır.

Elmacık Dolgusu

Elmacık kemiklerinin belirgin olması çekici görünüm için önemli bir bileşenidir. Elmacık bölgesi yüzde en çıkık olan noktadır. Elmacık belirginliğinin istenilen seviyede olmadığı durumlarda hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılarak belirginlik arttırılabilir.

Elmacık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Elmacık dolgusu iğne yardımıyla kemik dokunun hemen üzerine uygulanır. Uygulama öncesinde topikal anestezik kremler uygulanabilir. Böylece uygulama esnasında en az düzeyde ağrı oluşması sağlanır.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altında bulunan ve gözyaşı oluğu olarak adlandırılan çökük hat bazı insanlarda daha belirgin olur. Bu durum hoşnutsuzluk yaratabilir. İlerleyen yaşla beraber bu şikayetler giderek artmaya devam eder. Derinleşen bu oluğu hyaluronik asit bazlı dolgularla düzeltmek mümkündür.

Hyaluronik asit normalde cildimizin içerisinde bulunan bir bileşendir. Su tutma özelliği sayesinde cilde nem, gerginlik ve esneklik kazandırır. Yıllar ilerledikçe cilt içerisindeki hyaluronik asit miktarı azalır. Yapılan uygulamada hedef göz altlarındaki çöküklüğün düzeltilmesi ve koyu olan cilt renginin açılmasıdır. Hyaluronik asit o bölgedeki deri kalınlığını arttırdığı ve ışığı yansıttığı için göz altlarına parlak bir görünüm verir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dolgu göz altı bölgesinde kanül veya iğne yardımıyla kemiğin hemen üzerine olabildiğince derin plana uygulanmalıdır. Uygulama öncesinde topikal anestezik. Kremler uygulanabilir. Göz altı ışık dolgusu dolgu uygulamaları arasında en hassas olan uygulamadır. Olabildiğince az hacimle olabilecek en iyi etkiyi sağlamak temel yaklaşım olmalıdır. Böylelikle olası sorunların da ortaya çıkma riski minimuma indirilir. İşlem öncesinde mutlaka detaylıca doktorumuz tarafından bilgilendirilirsiniz.

Dolgu Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Hyalüronik asit normal cilt ve cilt altı dokuda bulunur. Bu nedenle vücut tarafından yıkımı ve uzaklaştırılması mümkündür. Uygulanan dolgunun yapısına bağlı olarak ve vücudun hyalüronik asidi elemine etme kapasitesine göre kalıcılık süresi değişir. Doktorumuz tarafından işlem öncesinde bu konu hakkında detaylıca bilgilendirilirsiniz.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone