Body Aesthetics

G5 Masajı

Ameliyatlı ve Medikal Vücut Estetiği Uygulamaları

Zayıflama ve Selülit Tedavisi

G5 masajı vücudun her bölgesine uygulanabilen, fakat özellikle üst bacak, kalça ve popo bölgelerinde uygulanması tercih edilen zayıflama ve toparlamada etkili selülit masajı cihazının adıdır. Bu cihazın her cilt tipine uygun başlıkları bulunmaktadır. Uygulama süreci boyunca bitkisel yağlar kullanmak bu uygulamanın daha başarılı bir sonuç vermesi için faydalı olacaktır. Çok eski yıllardan beri uygulanan ve birçok kişi tarafından tercih edilen G5 masajında uygulamayı yapan kişi çok etkili bir faktördür. Uygulama sırasında doğru itme kuvveti uygulanması gerekmektedir. Eğer doğru uygulanır ise başarılı sonuçlar elde edilebilecek bir yöntemdir. Ayrıca G5 masajının vücutta kan dolaşımını hızlandırması, ağrıları gidermesi, vücudu rahatlatması ve cildi sıkılaştırması büyük bir avantajdır.

G5 Masajı Neden Tercih Edilmelidir?

Vücutta kan dolaşımında düzensizlikler görülmesi ve yağ dokusunun artması selülit denilen pek çok kişinin rahatsızlık duyduğu bir sorunu da beraberinde getirmektedir. Selülit kişinin vücudunda istenmeyen bir görünüme sebebiyet vermektedir. G5 masajı ile bu istenmeyen görünümden kurtulmak mümkündür. Ayrıca bu yöntem kan dolaşımını hızlandırdığı için kasların kuvvetlenmesini sağlar. Eğer kas ağrısı sorunu var ise bunun da giderilmesinde etkili olur. Ayrıca ciltte uygulanır uygulanmaz gözle görülür farklar yaratmaktadır. Öncelikle cildi sıkılaştırır ve esneklik sağlar. Metabolizmayı da hızlandıran bu yöntem bedenin dinlenmesinde ve yorgunlukların giderilmesinde de çok etkilidir.

G5 Masajı Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanmalıdır?

G5 Masajı uygulaması mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Öncelikle yağ oranı fazla olan bölgeler tespit edilmelidir. Uygulama süresi yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Kaç seans uygulanacağı ise kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Bu yöntem daha önce cerrahi bir operasyon geçirmiş kişilere uygulanmamalıdır. Ayrıca hamilelerin, yeni doğum yapmış kişilerin, diyabet hastalarının, 18 yaşından küçüklerin, epilepsi hastalarının bu yöntemi uygulamaları uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bu uygulama regl dönemindeki kişiler için de önerilmeyen bir yöntemdir. G5 masajının sağlık açısından bir zararı yoktur. Yaşlanma belirtilerini de azaltmaya yardımcı olan bu yöntemin ilk seansında genel olarak 2-7 cm arasında bir incelme görülmektedir.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone