Body Aesthetics

Karın Germe

Ameliyatlı ve Medikal Vücut Estetiği Uygulamaları

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesinde kilo alıp vermeye veya doğuma bağlı cilt ve yağ doku fazlalığı oluşan kişiler bu ameliyatı yaptırabilir. Yağ doku kilo kaybıyla beraber azalır. Ancak oluşan deri fazlalığı istenilen düzeyde azalma göstermez. Bu durumda cerrahi operasyon ile o bölgede oluşan fazla dokular çıkarılarak estetik görünümün restorasyonu sağlanır.

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) nasıl yapılı?

Karın bölgesindeki fazla dokular iç çamaşır bölgesinde kalacak yatay bir kesi ile çıkarılır. Karın kaslarınız arasında açılma saptanmış ise karın ön duvarı sıkılaştırılır. Yağ doku fazlalığı var ise ameliyata liposuction prosedürü eklenebilir.

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) süreci nasıl işler?

Öncelikle doktorumuz tarafından değerlendirmeye alınırsınız. Eğer ameliyat olmanızda tıbbi açıdan bir engel saptanmazsa ameliyatınız planlanır. Hastanede kalış süreniz ortalama iki gündür. Bir hafta sonra kontrolleriniz yapılır.

Herhangi bir olumsuzluk yaşar mıyım?

Ameliyat öncesinde doktorumuzla yapacağınız görüşmede ameliyat süreci ve sonrasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar hakkında detaylı bilgi alacaksınız. Olası istenmeyen sorunların oluşma riskini minimumda tutmak için gerekli tüm önlemler doktorumuz liderliğindeki profesyonel ekibimiz tarafından eksiksiz olarak alınmaktadır.

Sosyal hayata ne zaman geri dönebilirim?

15-20 gün arasında sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone