Body Aesthetics

Soğuk Lipoliz

Ameliyatlı ve Medikal Vücut Estetiği Uygulamaları

Dondurarak Yağ Parçalama

Soğuk Lipoliz cilt altı yağ tabakasının cilde zarar vermeden -10 C dereceye kadar soğutulması ile uygulanan bölgesel şekillendirme yöntemidir.

Uygulamanın avantajları nelerdir?

Uygulamanın en büyük avantajı işlemin poliklinik şartlarında yapılabilmesi, ağrı olmaması ve günlük hayatı etkilemeden uygulanabilir olmasıdır.

Soğuk lipoliz çalışma prensibi nedir?

Soğuk lipoliz uygulamasında yağ doku -10C dereceye kadar soğutulur ve yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Parçalanan yağ hücreleriyle beraber ortama yağ hücrelerinin depoladığı yağ asitleri salınır. Parçalanan hücreler ve içeriklerinin vücuttan atılabilmesi için mutlaka yeteri miktarda su tüketmelisiniz. Kilonuzu 0,033 ile çarparak litre cinsinden günlük içmeniz gereken minimum su miktarını hesaplayabilirsiniz.

Uygulama süresi ne kadardır?

İşlem ortalama 45-60 dakika sürmektedir.

Uygulama sonrası…

Uygulama sonrasında uygulanan bölgede kızarıklık olması beklenen ve birkaç saate geçebilecek bir durumdur. Soğuk lipoliz sonrasında normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Uygulama 2-4 hafta arasında etkisini göstermeye başlamaktadır ve 3 ay boyunca etkisi devam etmektedir. Aynı bölgeye tekrar işlem yapılması için 6 ay beklemek gerekmektedir. Gebe ve emziren kadınlar, kalp rahatsızlıkları olan bireyler için uygun değildir.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone