Body Aesthetics

Meme Estetiği

Ameliyatlı ve Medikal Vücut Estetiği Uygulamaları

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme

Meme estetiği nedir?

Vücut ölçülerine göre ideal meme şekli değişkenlik gösterir. Her kadın ideal görünmek ister. Mevcut meme dokusu ve cilt zarfına bağlı olarak uygulanacak estetik prosedür belirlenir.

Hangi teknikler kullanılmaktadır?

  • Meme hacmi az olanlarda; meme büyütme (augmentasyon)
  • Meme hacmi az ve cilt zarfı fazla ise; meme büyütme ve dikleştirme (mastopeksi-augmentasyon)
  • Meme hacmi yeterli ve cilt zarfı fazlalığı varsa; meme dikleştirme (mastopeksi),
  • Meme hacmi ve cilt zarfı fazlalığı mevcut ise; meme küçültme (redüksiyon mammoplasti)

operasyonları yapılır.

Doktorumuz ile yapacağınız görüşmede ameliyat planı belirlenir, detaylar ve yöntem hakkında bilgilendirilirsiniz.

Meme estetiği ameliyatından sonra iz kalır mı?

En çok merak edilen konu budur. Eğer sadece protez ile büyütme ameliyatı yapılacaksa meme altı katlantısında kalacak şekilde yaklaşık 4cm uzunluğunda bir iz olur. Diğer ameliyatlarda çıkarılacak cilt miktarına göre izin yatay uzunluğu değişmekle beraber meme başından aşağıya doğru dik uzanan ve meme altı katlantısında yatay olarak devam eden “Ters T” şeklinde iz olur.

Ameliyatta meme fonksiyonları bozulur mu?

Tüm ameliyat tekniklerinde süt kanallarının olabildiğince korunması amaçlanır. Meme protezi süt vermeye herhangi bir mâni oluşturmaz. Doğum sonrasında meme hacminde artış oluşacağından meme şeklinde de değişim olması kaçınılmazdır. Emzirme dönemi bittikten sonra meme hacminde tekrar azalma görülür. Bu değişim memelerin estetik görünümüne etki eder.

Ameliyat sonrasında herhangi bir olumsuzluk yaşar mıyım?

Ameliyat öncesinde doktorumuzla yapacağınız görüşmede ameliyat süreci ve sonrasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar hakkında detaylı bilgi alacaksınız. Olası istenmeyen sorunların oluşma riskini minimumda tutmak için gerekli tüm önlemler doktorumuz liderliğindeki profesyonel ekibimiz tarafından eksiksiz olarak alınmaktadır.

Hastanede kalış süresi ne kadardır?

Her şey yolunda gittiği takdirde bir akşam hastanede kalmanız yeterlidir.

Sosyal hayatıma ne zaman dönüş yapabilirim?

15 gün sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyüklüğü) Ameliyatı

Jinekomasti erkeklerde memelerin normalden büyük olması anlamına gelir. İki çeşidi vardır. Birincisi meme bezi büyüklüğüdür, ikincisi memede yağ birikimi olmasıdır. Her iki durumun beraber olması da söz konusudur.

Hangi teknikler uygulanır?

Liposuction prosedürleri ve gerekirse meme dokusu çıkarmak amacıyla cerrahi planlanır. Eğer memeler aşırı büyük ise deri fazlalığını da çıkarmak gereklidir. Ameliyat öncesi doktorumuzun yapacağı muayenede detaylıca bilgilendirilirsiniz. Lazer veya ses dalgası bazlı, ameliyatı kolaylaştırıcı teknolojik cihazlar kullanarak daha iyi sonuçlar alabiliyoruz.

İstenmeyen etkiler oluşabilir mi?

Ameliyat öncesinde doktorumuzla yapacağınız görüşmede ameliyat süreci ve sonrasında karşılaşabileceğiniz tüm sorunlar hakkında detaylı bilgi alacaksınız. Olası istenmeyen sorunların oluşma riskini minimumda tutmak için gerekli tüm önlemler doktorumuz liderliğindeki profesyonel ekibimiz tarafından eksiksiz olarak alınmaktadır.

Ameliyat ağrılı mıdır?

Ameliyat öncesi ve sırasında alınacak önlemlerle bu süreci en hafif şekilde atlatmanız planlanır.

Sosyal hayata dönüş ne zaman olur?

Yaklaşık 15 gün sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında giyeceğiniz korse ameliyata bağlı ödemlerin daha hızlı düzelmesini sağlar.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone