Medical Aesthetics

Gençlik (Nem) Aşısı

Cilt Problemleri için Medikal Çözümler

Gençlik (Nem) Aşısı

Nem, cildimizin daha sağlıklı görünmesi için gerekli olan en önemli faktörlerindendir. Nem kaybı yaşamış olan cilt mat ve kuru görünür. Bu da kişinin olduğundan daha soluk ve yaşlı görünmesine sebep olur.

Mevsim geçişleri ve iklimsel değişimler ciltte nem kaybına sebebiyet verir. Ayrıca yaş ilerledikçe de cilt dokusu, nem tutma kapasitesini azaltır.

Gençlik  ya da  nem aşısı, cildin nem ayarını düzenlemek amacıyla özel bileşenleri içerek bir anti-aging enjeksiyonudur. Cildi yıpranmalara, kırışıklıklara, nem kaybına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır; ve 20 yaşın üzerinde herkese ve her cilt tipine uygulanabilir.

Akışkan özelliği sayesinde cilde yayılarak toparlar. Yüz bölgesi başta olmak üzere dekolte bölgesi, boyun bölgesi ve eller gibi cildin nem kaybının fazla olduğu tüm bölgelere uygulanabilir.

Nem Aşısının Faydaları Nelerdir?

Nem aşısı içeriğinin temel ürünü hyaluronik asittir. Hyaluronik asit normal deri yapısında yer alan ve su tutma özelliğiyle bilinen bir bileşendir. Nem aşısı uygulamasıyla cilt dokusunun kaybettiği nemi kazanması amaçlanır. Böylelikle ciltteki çatlaklar ve kırışıklar azalmış olup cilt daha diri, daha gergin ve daha genç bir görünüme kavuşmuş olur. Ayrıca nem aşısıyla ciltteki yağlanma ve kuruluk sorunlarının giderilmesi de amaçlanır.

Nem Aşısı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Nem aşısı hazır tüp içerisinde gelir. İnce iğneler aracılığıyla cilt altında ve cilt içine enjekte edilir.

İşlem Süresi:  20 Dakika

Seans Sayısı:   3-4

Anestezi:  Kremle

İyileşme Süresi:  Hemen

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone