Nutrition and Diet Consultancy

Beslenme ve Diyet

Online veya Yüz Yüze Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Günümüzde insanların yaşam kalitesini bozan en önemli nedenlerden birisi de yanlış beslenmedir. Sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için yeterli ve dengeli beslenmek şarttır. Yeterli ve dengeli beslenme vücudun gereksinimi olan besin ögelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak olarak tanımlanır.

Yeterli ve dengeli beslenmenin faydaları nelerdir?

Bedenen ve ruhen sağlıklı olmak mutlu olmanın en temel bileşenidir. Günümüzde birçok kronik rahatsızlığın temelinde beslenme alışkanlıklarındaki bozukluklar yer alır. Yeterli ve dengeli beslenme; kronik hastalıkların görülme riskini azaltarak, beslenme ile ilgili sağlık sorunlarının en aza indirilmesinde çok önemli yer tutar. Sağlıklı yaşamın sürdürülebilir olması için doğru beslenme alışkanlıklarına sahip olmak gerekir.

Profesyonel danışmanlık almanın faydaları nelerdir?

Beslenme alışkanlıklarınızda bir bozukluk varsa bu durum sizi her yönden olumsuz etkileyebilir. Böyle bir durumda profesyonel destek almanız bu süreci en hızlı şekilde düzeltmenize katkı sağlar. Beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi ve daha sağlıklı bir düzeye getirilmesi mutlaka profesyonelce ele alınmalıdır. Belli bir süre için “diyet yapıyorum” mantığından ziyade size yeni bir yaşam tarzı kazandırılması temel hedefimizdir. Görüşmelerde ilk önce sizi tanıyarak, yaşam tarzınızı ve alışkanlıklarınızı inceleyerek işe başlıyoruz. Beslenme programınız size özel ve sürdürülebilir olmalıdır. Ayrıca metabolizmanıza, beslenme alışkanlıklarınıza ve yaşam tarzınıza uygun olmalıdır. Bilinçsizce yapılan diyetler sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Diyetisyenimiz tarafından size özel oluşturulan beslenme programları sayesinde sağlığınızı geliştirerek ideal kilonuza ulaşabilir ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirebilirsiniz. Ağırlık yönetimi, hastalıklarda beslenme tedavisi, gebelik ve emziklilik döneminde beslenme, sporcu beslenmesi, okul öncesi ve okul çağı beslenmesi, yaşlılıkta beslenme gibi özel durumlara yönelik doğru beslenme konusunda da danışmanlık alabilirsiniz.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone