Medical Aesthetics

Lazer Epilasyon

Cilt Problemleri için Medikal Çözümler

Lazer Epilasyon

Epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin alınması işlemidir. Birçok epilasyon yöntemi mevcuttur. Arzu edilen epilasyon yöntemi en az uygulama sayısıyla en uzun süre kalıcı olan epilasyon yöntemidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Diğer epilasyon yöntemlerinde istenmeyen tüyler ciltten uzaklaştırılır, ancak tüylerin temel kaynağı olan ve cilt altı dokuda yerleşim gösteren kıl foliküllerine dokunulmaz.

Lazer epilasyon işleminde belirli dalga boyunda yüksek enerjili ışık dalgaları kullanılarak kıl köklerinde bulunan ve tüylere siyah rengi veren “melanin” pigmenti hedef alınır. Bu sayede melanin içeren hücrelerde ani bir ısı artışı ve hücre hasarı meydana gelir. Lazer epilasyonda temel hedef kıl foliküllerinin ortadan kaldırılması ve kalıcı epilasyon sağlanmasıdır.

Lazer epilasyon alanında eğitim almış sağlık profesyonelleri tarafından kalifiye merkezlerde yapılmalıdır. Teknolojik gelişmelerle beraber sürekli lazer epilasyon cihazlarının teknolojisi de gelişmektedir. Epilasyon yaptırırken cihazın en güncel teknolojik özelliklere sahip olup olmadığını kontrol edin.

Lazer Epilasyon Cihazları

Sektördeki  10 yılı aşkın tecrübemizle birçok farklı lazer epilasyon cihazını deneme fırsatımız oldu. Güncel bilgi ve misafir deneyimlerimizden yola çıkarak cihazlarımızı en iyi verimi alacak şekilde optimize ediyoruz. Cihazlarımızı sürekli güncel tutuyoruz.

Merkezimizde hastane, klinik, tıp merkezi gibi birçok sağlık kuruluşunda bulunan ve etkinliği ispatlanmış Alexandrite lazer sistemi olan “Candela Pro®” bulunmaktadır. Gerçek lazer epilasyon yöntemi olan Alexandrite lazer epilasyon sağlık bakanlığı tarafından sadece sağlık kuruluşlarında yapılmasına izin vermektedir. Sağlık kuruluşları, klinikler ve hekim muayenehaneleri dışında yer alan lazer epilasyon sistemleri gerçek lazer epilasyon sistemleri değildir. IPL olarak da adlandırılan odaklanmış ışık kümeleridir.

Cihazlarımız ve lazer epilasyon hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanına Sorun

    user-3
    email-2
    smartphone